Reklam Alanı

Rusya’dan Su 57 Hamlesi

Rusya, Sukhoi tarafından geliştirilen 5. nesil savaş uçağı Su-57’yi ihracata açma konusunda çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.

  • Biz de yerli ve milli helikopter,uçak,jet,motor falan yapıyoruz ruslar da kim oluyor? Sabrımızı test etmeyin,kafamızı bozmayın,bir gece ansızın gelebiliriz evelallah, hamdolsun,amin.

  • Bize danışabilirler.

  • Bizde türk malı animasyonlu T-F-22’yi satarız ilerde. Gerçeğine alternatif olur mu bilmiyorum ama animasyon filmi havalı.

  • Saçmalama Allah aşkına! Türkiye’nin askeri teknolojisi Rusya’nın askeri teknolojisinden nasıl üstün olabilir?

  • F-35 in peşinden koşacağımıza. Bundan almak daha mantıklı. Teknik olarak çok daha üstün. Özellikle kobra menavrası muazzam

Savunma sanayii konusunda önemli adımları bulunan Rusya, yeni bir ithalat hamlesi ile gündeme geldi. Kısa bir süre önce kaydedilen gelişmelere göre Ilya Tarasenko, Su-57 konusunda yarar sağlayabilecek gelişmelere açık olduklarını ifade etti.

Sputnik Türkiye tarafından açıklanan bilgilere göre Rus medyasında oldukça ilgi toplayan Birleşik Uçak Şirketi Başkan Yardımcısı’nın bu ifadesi, daha önce Viktor Bondarev tarafından yapılan açıklamaları da gündeme getirmiş oldu.

Savunma ve Güvenlik Komitesi’nde başkanlığını sürdüren Viktor Bondarev, 5. nesil savaş uçakları Su-57’nin teknik anlamda üst seviye bir donanımda olduğunu ifade etmişti.

Sukhoi tarafından geliştiren Su-57 savaş uçağı, en çok da Lockheed Martin’in F-35 Lightning II savaş uçağı ile karşı karşıya geliyor.

Su-57’nin teknik detayları konusunda çok detaylı bilgiler bulunmasa da en çok süpersonik hızlara ulaşabilmesi ve bu doğrultuda Kinjal füzeleri ile donatılma özelliği öne çıkıyor.

Bunların dışında ihracat kararının resmi olarak verilmesini takiben, nasıl bir fiyatlandırma yapılacağı da merak konusu haline geldi.