Reklam Alanı

PUSAT TÜMOSAN

Pusat 2019’da envantere girecek

TÜMOSAN’ın zırhlı askeri aracı Pusat envantere girmek için gün sayıyor. Yerli motor, şanzıman ve aktarma organlarına sahip özelliği ile Türkiye’nin ilk bağımsız yerli ve milli askeri aracı unvanına sahip olacak olan Pusat, 2019 yılında göreve hazır hale gelecek.

Albayrak Holding’in sanayi şirketi TÜMOSAN Motor ve Traktor’ün geliştirdiği zırhlı askeri aracı Pusat, MÜSIAD EXPO’da görücüye çıktı. Fuar kapsamındaki yüksek teknoloji ürünlerinin yer aldığı standda sergilenen Pusat’ın tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilmesi ziyaretçilerden de tam not aldı.

SAVUNMA SANAYİİNİN İLK BAĞIMSIZ ARACI

Yeni Şafak Gazetesi’nden Murat Palavar’ın haberinde, TÜMOSAN Proje Yönetim Müdür Vekili Volkan Gün, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gün, aracın, savunma sanayiinin ilk özgün ve herhangi bir lisans kısıtlaması olmaksızın hizmet verecek bağımsız, yerli ve milli bir savunma sanayi ürünü olacağını söyledi. Gün, Pusat’ın 2019 yılında tüm testleri tamamlamış ve savunma sanayiinin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden donatılmış haliyle hazır hale geleceğini vurguladı.