Reklam Alanı

Brezilya Denizaltısı Su İle Buluşuyor

Brezilya, ilk denizaltısını Itaguaí Donanma Tersanesi’nde düzenlenecek törenle suya indirecek. İnşa ve test süreçleri için iki yıl daha tersanede kalacak olan denizaltının 2020 yılında teslim edileceği belirtildi.

Brezilya, Riachuelo sınıfı denizaltıların ilk platformu olan Riachuelo’nun (S40) 14 Aralık’ta deniz indirileceğini açıkladı.

Denizaltı, Itaguaí Donanma Kompleksi’nde yer alan Itaguaí Donanma Tersanesi’nde düzenlenecek törenle suya indirilecek.

Estaleiro de Construção kızaklarında inşa çalışmaları devam eden denizaltı, TTS Syncrolift platformuna nakledilecek ve denizle buluşacağı anı bekleyecek. c4defence.com’un haberine göre denizaltı, inşa ve test süreçleri için iki yıl daha tersanede kalacak ve 2020 yılında teslim edilecek.

Geliştirilmiş Scorpene sınıfı denizaltı olarak nitelendirilebilecek platform, 5 bölmede inşa edildi. Baş, üç ve dördüncü segmentleri Fransa’da inşa edilen Riachuelo’nun inşa çalışmaları Brezilya’da tamamlanacak. Kalan diğer üç platform ise, yine Brezilya’da yerel imkânlarla inşa edilecek.

Toplam uzunluğu 71,62 metre olan denizaltının toplam deplasmanı 1870 ton olacak.

Denizaltısavar ve yüzey harbi yapabilecek kabiliyette olan platformlar, altı adet 533 mm torpido tüpüne sahip. S-BR olarak da adlandırılan denizaltılar, SM39 Exocet Blok 2 Mod 2 füzeleri de ateşleyebilecek.

NOT: Fotoğraf Temsilidir.